Ogłoszenia parafialne:

  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy, odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na Jego cześć. Wyznajemy wiarę, że Jezus Chrystus jest naszym Królem, naszym Panem i Mesjaszem.
  2. Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Jest to rocznica męczeńskiej śmierci beatyfikowanej pół roku temu rodziny Ulmów, jednej z wielu bohaterskich polskich rodzin, którzy chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia.
  3. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Natomiast w Wielką Środę Droga Krzyżowa.
  4. W kalendarzu liturgicznym 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy tego kalendarza wskazują na ogromną wielkość dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, zatem tę uroczystość będziemy obchodzili w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia. Dla chętnych Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – materiały przy wyjściu.
  5. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne oraz święta Zmartwychwstania Pańskiego. Okazja do spowiedzi świętej po Mszy Świętej.
  6. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękowali za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. To Rocznica Dzieci Komunijnych. Po liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji „Ciemnicy”, gdzie będziemy go adorowali do godz. 24.00. Adorację wznowimy w Wielki Piątek o godz. 17.00, a następnie adoracja będzie prowadzona po liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00.
  7. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja Krzyża Świętego. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego „Bożego Grobu”, gdzie adoracja trwać będzie do Apelu Jasnogórskiego. W Wielki Piątek wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Także w Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  8. Wielka Sobota to czas modlitwy, skupienia, adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym „Grobie Pańskim”. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: 8.30 i 11.00 kaplica Św. Józefa; 9,00 i 10,00 kościół Parafialny, 9.30 Kąty Denkowskie; 10,30 świetlica na Sudole II.
  9. Wieczorem w sobotę rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Rozpoczniemy ją od poświęcenia ognia i zapalenia Paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne ALLELUJA, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, zapraszam ze świecami szczególne kandydatów do I Komunii św..
  10. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji uroczysta Eucharystia. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.
  11. Przy wyjściu ze świątyni możemy nabyć czekoladowe baranki. Jak to już zapowiadaliśmy, nasze ofiary przyniesiemy symbolicznie w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.
  12. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w głębokie przeżycie tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.
  13. Dzisiaj na Gutwinie o 19.00 Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez grupę teatralną.

Szczęść Boże